Bazény na letní večery jsou to pravé

Vlastnit bazén se poslední dobou stává čím dál více běžnou záležitostí pro mnoho majitelů rodinných domů. Dnes už jen někdo přemýšlí o bazénu jako o něčem nadstandardním a luxusním, ale jedná se o téměř běžné vybavení domácnosti, které doplňuje životní standard. Díky velkému rozmachu bazénů v posledních dvou dekádách se dá ČR nazvat bazénovou velmocí co do počtu soukromých bazénů na počet obyvatel. Bazény dnes máme možnost pořídit od několika tisíc korun až po náročné bazény vybavené vodními atrakcemi a technologickými úpravnami vody a bazénovým zastřešením.

Bazény-výroba vyrábí celoplastové kruhové a oválné bazény ze speciálního kopolymeru PP o tloušťce 5 mm, který je prověřeným materiálem pro bazény. Bazény jsou vyráběny v modré barvě caribic. Tato barva je pro bazény hitem léta. Firma obstarává bazény oválného, kulatého nebo obdélníkového tvaru do maximálních rozměrů 9×4 metrů a výšky od 120 do 150 centimetrů. Dno bazénu je zhotoveno z několika PP desek o tloušťce 5 milimetrů ( počet desek je úměrný rozměru a velikosti bazénu). Desky jsou spojeny pomocí horkovzdušného svařování a plášť pokrývá polypropylen o síle 5 mm a je spojen svárem.

Vzhledem k tomu, že u odkrytých bazénů jsme odkázáni na vnější podmínky, není tedy divu, že zastřešení k bazénům se rozmáhá téměř stejně jako samotné bazény. Zastřešený bazén nejenže prodlouží naší koupací sezonu řádově o 4 měsíce a teplota vody bez svépomoci se zvýší v průměru o 10°C, ale investice vložená do zastřešení, ač to bude znít až nevěrohodně, se nám za nějaký čas vrátí, a sice na úkor méně starostí a nákupem chemické úpravy vody, které by nám v bazénu jistě zanechal déšť a okolní nečistoty. Firma Jan Hanousek instaluje bazény již několik desetiletí a má za sebou mnoho instalací, kontaktujte nás, rádi pomůžeme.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.