Nová sekční garážová vrata Hörmann HST s otvíráním do boku

Garážová vrata Hörmann pro garáže se specifickými požadavky – uvedení na trh pro jaro 2012

Nová garážová vrata HST doplňují paletu garážových vrat společnosti Hörmann, který rozšířil svou nabídku konstrukcí garážových vrat. Nabízí další vrata vyhovující specifickým montážním požadavkům. HST jsou vhodnou alternativou k výklopným a sekčním garážovým vratům, pokud je například nutné, aby strop garáže zůstal volný k zavěšení lyží nebo lodí, nebo ze stavebních důvodů (odpadové roury, zkosení střechy) není možné, aby se garážová vrata zasouvala pod strop garáže nebo na něm byla upevněna. Díky pouhým 95 milimetrům výšky u překladu jsou HST vrata řešením také pro garáže s malým překladem.

Některé stavitele snad také přesvědčí nový vzhled s vertikálním členěním. Konstruktéři zvolili pro křídlo vrat osvědčené lamely výklopných sekčních garážových vrat, takže HST nabízejí stejnou tepelnou izolaci a ochranu proti sevření prstů jako vrata LPU. Zcela nově je navržena vodicí kolejnice a kladka. Vodicí kolejnice se nezapouští do podlahy, ale je na ni pokládána. Řešení nejen z důvodů snadné montáže. Vodicí lištu lze snadněji čistit a voda může lépe odtékat, což se pozitivně odráží na životnosti kolejnice.

Jako pohon byl použit nový SupraMatic třetí generace s rádiovým ovládáním BiSecur, s nímž se pojí další výhoda: SupraMatic lze naprogramovat na částečné otevření garážových vrat. Díky tomu můžete otevřít pouze garážová vrata jen částečně a dostanete se rychle do garáže. Uživatelům se zkrátí doba čekání, když chtějí do garáže dát jen kolo nebo z ní chtějí něco odnést. HST zájemce přesvědčí i co se zabezpečení proti vloupání týče, nejsou vybavena jen mechanickým zajištěním proti otevření, ale i speciálním zajištěním na straně zámku, které chrání před protlačením. Vratové lamely HST jsou k dostání s drážkou L a M nebo kazetou S. HST garážová vrata Hormann, jejichž uvedení na trh se plánuje na jaro 2012, se budou nabízet až do výšky 3000 milimetrů a 6500 milimetrů šířky.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.