Výrobky Viessmann pravidelně na předních pozicích

Stiftung Warentest

Ať už se jedná o nástěnný plynový kondenzační kotel nebo kotel peletkový, solární zařízení pro ohřev pitné vody nebo podporu vytápění – výrobky z kompletního programu Viessmann hrají ve srovnávacích testech organizace Stiftung Warentest neustále prim.

Vitodens 300-W
Nástěnný plynový kondenzační kotel Vitodens 300-W sklidil u pracovníků organizace Stiftung Warentest samou chválu. Ve svém červencovém vydání časopisu „Test“ se srovnávalo devět kombinací plynového nástěnného kotle a solárního zásobníku. Konečný verdikt: S celkovou známkou „dobrý“ (1,7) jsou kotle Vitodens 300-W a solární zásobník Vitocell 100-W jasnými vítězi testu.

Vitosol 200-F, Vitocell 100-B a Vitosolic 100
V březnu 2008 ohodnotila nezávislá spotřebitelská organizace Stiftung Warentest solární paket pro ohřev pitné vody celkovou známkou „velmi dobrý“. U solárního paketu se jedná o poměrně levné a velmi výkonné zařízení s plochými kolektory, které má vysokou výtěžnost ze sluneční energie – tak zní shrnutí odborníků, kteří testy provedli. Zkoušené kompletní řešení se skládalo ze dvou plochých kolektorů Vitosol 200-F, solárního zásobníku Vitocell 100-B s objemem 300 litrů a solární regulace Vitosolic 100. Celkem se tehdy navzájem srovnávalo dvanáct solárních paketů od různých výrobců.

Vitoladens 300-C
Jako „jeden ze dvou nejlepších olejových kotlů v testu“ dostal Vitoladens 300-C firmy Viessmann v květnu 2008 od nadace Stiftung Warentest celkovou známku „dobrý“ (1,6). Obsadil tak místo na špici mezi deseti vzájemně srovnávanými olejovými kondenzačními kotli. V kategorii testu „Energetická efektivita v topném provozu“ se blýskl kotel Vitoladnes 300-C se známkou „velmi dobrý“ (1,3).

Vitosol 200-F, Vitocell 340-M a Vitosolic 200
Vítězství v testu také pro solární paket Viessmann ke kombinované podpoře vytápění a ohřevu pitné vody. S celkovou známkou „dobrý“ (1,8) obsadil paket spolu s dalšími přední místo mezi celkově 13 zařízeními, která byla srovnávána v březnovém vydání časopisu „Test“ v roce 2009. Solární paket skládající se ze šesti plochých kolektorů Vitosol 200-F, multivalentního kombinovaného zásobníku Vitocell 340-M a solární regulace Vitosolic 200 dostal v individuálním hodnocení „energetické efektivity a komfortu přípravy teplé vody“ dokonce známku „velmi dobrý“ (1,5).

Vitoligno 300-P
V květnu minulého roku se prosadil peletkový kotel Vitoligno 300-P s celkovou známkou „dobrý“ (2,1) v konkurenci devíti uchazečů a stal se vítězem testu (zvláštní vydání časopisu „Test Spezial Energie“ květen 2009). Energetická efektivita byla nejdůležitějším zkušebním kritériem, které mohlo jasně rozhodnout pro Vitoligno 300-P. „Jeho roční koeficient využití je zdaleka nejvyšší a umožňuje mimořádně efektivní využití energie ze dřeva,“ chválili odborníci provádějící testy.

Mimoto prokázal kotel Vitoligno 300-P nejlepší ekologické vlastnosti (známka 1,7): organizace Stiftung Warentest mu potvrdila čisté spalování, „které vede k nejnižším emisím“.

Kompletní program se špičkovými výrobky pro všechny nosiče energie
Vysoce efektivní kondenzační systémy na plyn a olej, moderní kotle, tepelná čerpadla, solární zařízení a kogenerační jednotky – kompletní program Viessmann poskytuje pro všechna použití a všechny nosiče energie úplná systémová řešení se špičkovými výrobky, která dokonale splňují požadavky, jež jsou na ně kladeny.

Viessmann produkty ve srovnávacích testech mají stále náskok.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.