Bodrum, klenot Turecka

Turecká letoviska se v posledních letech těší velkému zájmu ze strany Evropanů a ani Češi nejsou výjimkou. Přestože v minulosti nepatřilo Turecko mezi nejvyhledávanější země, turisty si postupně získalo svou kulturou, krásnými plážemi, teplým klimatem a zejména pak vynikajícími službami, které si můžete užívat v letoviscích na pobřežích Středozemního i Egejského moře.

Egejská riviéra je poměrně členitá a oproti Turecké riviéře nabízí mnohem větší množství turistických letovisek. Jedním z nejoblíbenějších středisek Egejské riviéry je Bodrum nacházející se v její jižní části. Město Bodrum je nejen turistickým letoviskem, ale také centrem stejnojmenného poloostrovu, který je proslulý svou tradiční tureckou architekturou, opravdu nádhernými plážemi a příjemnou atmosférou. Bodrum je místem jako stvořeným pro dovolenou v Turecku a rozhodnete-li se jej navštívit, rozhodně nebudete litovat.

Kdy vyrazit do Bodrumu?

Velkou výhodou tureckých letovisek je jejich teplé klima, díky kterému si zde můžete užívat příjemné teploty vzduchu i moře již koncem jara a ideální podmínky pro dovolenou přetrvávají až do října. Hlavní sezóna, kdy do Bodrumu přijíždí nejvíce turistů, nastává v průběhu letních měsíců, tj. v červnu, červenci a srpnu. Chcete-li se tedy vyhnout největšímu návalu turistů, doporučujeme vám termíny zájezdů na začátku nebo na konci sezóny. V této době není Bodrum zavalen turisty, užijete si tedy nepřeplněné pláže a klidnější atmosféru. Navíc se vyhnete také největším vedrům, která nejsou ideální pro výlety.

Sport i relaxace

Bodrum v sobě kombinuje komfortní služby poskytované hotely všech cenových kategorií s vynikajícími podmínkami pro sport (zejména pro vodní sporty). Pokud tedy přemýšlíte nad dovolenou v Bodrumu, můžete si zde užít aktivní i odpočinkovou dovolenou. Záleží pouze na vás, jaká je vaše představa o spokojené dovolené. Prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů do Bodrumu, které naleznete na webu CA NewTravel.cz a prožijte dovolenou plnou skvělých zážitků s vašimi blízkými!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.