Madrid

I když není Madrid tak populární jako třeba Barcelona, San Sebastian nebo Sevilla, určitě stojí za zmínku a též vaši návštěvu. Madrid je hlavním městem Španělska a je spojován s šíleným nočním životem.

Město leží v samém srdci Pyrenejského poloostrova a má tedy tu výhodu, že všechny ostatní města máte v relativně dosažitelné vzdálenosti. Můžete tak snadno objevovat zbytek Španělska pomocí jednodenních výletů do historicky zajímavých měst jako jsou Toledo, El Escorial nebo Segovia. Přírodu pak můžete prozkoumávat v pohoří Sierra de Guadarrama, které je též nedaleko. Vlaková i autobusová spojení jsou zde vypiplána do nejmenších detailů, takže se pomocí nich dostanete do všech míst Španělska.

A jak je to s tím nočním životem? Je znát, že je Madrid nejlidnatějším městem a v jeho uličkách to můžete pozorovat na vlastní kůži. Zábava tu běží do brzkých ranních hodin v nočních klubech, restauracích, kinech či divadlech. Velké popularitě se tu těší i večerní shlédnutí flamenca. Turisté, co jedou do Madridu poprvé, budou nejspíše zaskočeni španělským způsobem života. Časový rozvrh je tu velice odlišný od zbytku Evropy a tak si budete muset přivyknout místním zvykům, pokud se budete chtít zapojit mezi místní obyvatele. Madrid totiž přímo vibruje energií.

Svou popularitou a šarmem se snaží konkurovat Barceloně. Dodržuje tradiční oslavy San Isidro a bleší trhy El Rastro, tak aby dokázal, že žije naplno. Město je v plném rozkvětu, takže se na mnoha místech setkáte s výstavbou nových budov. I když výstavba bude trvat ještě několik let a na konečnou podobu Madridu si budeme muset ještě počkat, již dnes na vás toto město dýchne svěží novou modernou.

Více zájezdů za poznáním nejen Španělska a Madridu najdete na webu www.e-cesty.cz.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.