Ostrov Kréta

V řecké mytologie se lze dočíst, že nejvyšší z bohů Zeus si jako místo svého narození vybral Krétu. To, že tak neučinil nadarmo, vám potvrdí prakticky každý, kdo tento největší z řeckých ostrovů někdy navštívil.

Ostrov Kréta zaručuje díky své příhodné poloze návštěvníkům a turistům dlouhou a slunečnou sezónu. Horkého slunce si můžete na dlouhých písečných plážích u příjemně prohřátého moře užívat od května do října.

Znalci tvrdí, že ostrov je nejkrásnější během jara, na začátku sezóny. Důvodem je záplavě zeleně a květin, které rozkvétají téměř na každém kroku. Ale ať Krétu navštívíte kdykoliv, určitě nebudete zklamáni.

Na severu ostrova najdete podél pobřeží desítky hotelových komplexů, kilometry písečných pláží s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Mezi letoviska v severní části paří rušný Heraklion, luxusní Elounda nebo třeba Stalis a Stalida. To jsou ideální místa pro rodinnou dovolenou či pro turisty, kteří vyhledávají zábavu a noční život.

Jih ostrova je poněkud drsnější. Pobřeží lemují hory, které se zvedají do výšky jen kousek od pláže. Zde byste rozsáhlé hotelové areály hledali jen stěží. Jižní Kréta jsou především hory, klikaté cesty a horské vesničky.

Na ostrově Kréta můžete prožít dovolenou jak aktivně, tak i jen odpočinkem na pláži a užíváním si horkého řeckého slunce. Pokud se rozhodnete tento největší řecký ostrov navštívit, průvodcem vám mohou být tyto stránky.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.