Proč navštívit Kapverdy

Kapverdy nabízejí nádherné pláže, které mohou směle konkurovat vyhlášeným plážím v Karibiku. Kapverdy jsou vzhledem ke své poloze v jížních pásátových mořích, ideálním místem odpočinku u stále teplého moře. Poloha ostrovů zaručuje  také teplé a stálé počasí.  Na Kapverdy můžete cestovat z Prahy, v nabídce jsou i odlety z Německa. Zájezdy na Kapverdské ostrovy se pořádají od září do května, v nabídce jsou i zájezdy last minute.

Co byste měli vědět, chystáte-li se Kapverdské ostrovy navštívit?

-   při cestě na Kapverdy je od držitelů cestovních pasů ČR vyžadováno vstupní vízum

-   vízová povinnost platí pro všechny cestovatele bez ohledu na věk

-   cestovní pas musí být platný minimálně 6 měsíců po datu po ukončení zájezdu.

-   při cestách na Kapverdy není vyžadováno žádné očkování

-   k použití na místě jsou nejpraktičtější EUR nebo USD v hotovosti

Kapverdské souostroví, správně česky nazývané OSTROVY ZELENÉHO MYSU, je soubor 10 větších a řady malých ostrovů uprostřed rovníkového Atlantiku. Nejbližší pevninou je pobřeží afrického Senegalu, vzdálené 500 km. Časový posun je zde -1 hodina.

 

Kapverdské ostrovy jsou  vhodné pro milovníky odpočinku i poznávání. Můžete si zde užívat nejen kouzlo moře, ale také kouzlo přírodních pláží a přírody. V průběhu vašeho pobytu je pro vás připravena bohatá nabídka fakultativních výletů. Pokud však chcete poznávat Kapverdy individuálně, můžete si pronajmout auto (malý vůz na jeden den cca 60-70 EUR) a užít si vaši dovolenou podle svých představ.

Turistickým centrem ostrovů je ostrov Sal. Díky mezinárodnímu letišti, které se zde nachází, se ostrov stal snadno dostupný pro většinu turistů. Nacházejí se zde kvalitní hotely. Ostrov Sal je rájem pro milovníky potápění a windsurfingu.

Pokud pro svoji dovolenou zvolíte Kapverdské ostrovy, určitě nebudete litovat a na svůj pobyt budete dlouho vzpomínat. Pro příznivce aktivní dovolené jsou v nabídce i poznávací zájezdy na Kapverdy.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.