RHODOS – OSTROV SLUNCE

Rhodos – ostrov slunce, jak je také nazýván, je ideálním místem pro dovolenou všech generací a také pro rodinnou dovolenou. Slunečné počasí si můžete vychutnávat na rozlehlých písčitých nebo smíšených plážích s pozvolnými vstupy do moře, které jsou vhodné především pro rodiny s dětmi. Nádherné pláže ostrova jsou jako stvořené pro vodní sporty, výborné podmínky pro windsurfing nabízí zejména severozápadní pobřeží. Vyzkoušejte také řeckou kuchyni, rhodské víno a vychutnejte si posezení v přátelském prostředí taveren a restaurací.
Dovolená Rhodos, to je především řada příjemných letovisek. Faliraki, kde najdete proslulou dílnu ruční keramiky, Lardos, což je původní vesnička s krásnými tavernami, kde ochutnáte čerstvé plody moře a výtečnou řeckou kuchyni nebo Ixia – s tříkilometrovou pláží vhodnou i pro windsurfing. Typickou řeckou vesničkou s bílými domy, vysázenými do svahu je Lindos,   romantické místo s kavárničkami a tavernami potěší všechny zamilované. Kalathos je menší řecká vesnička, určená především pro opravdový odpočinek a klidné koupání v zátoce s průzračným řeckým mořem. Podobně situované je letovisko Kallithea, nedaleko hlavního města Rhodos, které je mimo jiné zapsané mezi nejkrásnějšími památkami UNESCO.

Sport na Rhodosu

V posledních letech získává čím dál větší popularitu windsurfing a kiteboarding.. Surfovací desky se dají bez problémů pronajmout na téměř jakékoliv pláži, nebo i ve městě. Začátečníkům se doporučuje východní pobřeží, zkušeným surfařům zase pobřeží západní. Na vodní lyžování se využívá spíše východní pobřeží ostrova, protože v těchto místech je klidnější moře. Na plavbu plachetnicí se nejlépe hodí období od dubna do října. Plachetnice, ale třeba i motorové čluny si lze pronajmout například v přístavu Mandraki v hlavním městě. Z Mandraki také každé ráno vyplouvá loď potápěčské školy. Nejznámějším místem pro potápění na Rhodosu je Kallithea s podmořskými jeskyněmi. Místní potápěčský klub  nabízí pronájem veškerého vybavení a odborný dohled, během dovolené tu  můžete absolvovat i potápěčský kurz. Lovení ryb pomocí harpuny je povoleno osobám starším 18 let. Není potřeba  zvláštní povolení, ale není samozřejmě dovoleno lovit v blízkosti koupajících se osob. Tenis si můžete zahrát v některém z větších hotelů, které se nacházejí převážně mimo hlavní  město. Vstup je povolený všem, ale měli byste se včas přihlásit. Ve vesnici Afantou, asi 18 km na jih od hlavního města se nachází 18ti jamkové golfové hřiště.

Rhodské taverny, restaurace

V místních restauracích si z pestré nabídky zajisté vyberete. Ve Starém městě jsou restaurace doslova na každém rohu. V restauracích se nenabízí pouze klasická řecká jídla, ale i mezinárodní kuchyně pro uspokojení i těch nejnáročnějších hostů. Ve městě Rhodos jsou také čínské, dánské a kyperské restaurace.

Ve Starém městě se nacházejí i restaurace na vyvýšených místech, odkud můžete vychutnávat při místních specialitách vychutnávat i nádherné výhledy. Počítejte s tím, že  tradiční restaurace kladou důraz spíše na přátelské prostředí, než na samotné stolování.

Noční život na Rhodosu

Historické památky, krásné pláže a sporty nejsou ale vším, co nám ostrov může nabídnout. Noční život je zkrátka nezastupitelnou součástí místního životního stylu. Na Rhodosu  jsou noční podniky s živou řeckou nebo lidovou hudbou, taneční kluby, diskotéky. Divadlo Starého města nabízí představení tradičních tanců a antických tragédií. Na Rhodosu nechybí ani kasino, nabízející  ruletu a  black jack  i  hrací automaty.

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.