Užijte si léto v Chorvatsku

Léto se pomalu blíží a vy začínáte přemýšlet o dovolené strávené na sluncem prozářených plážích? Plánujete- li zejména rodinnou dovolenou nebo romantický pobyt s partnerem, Chorvatsko je pro vás ideální. Díky nízké ceně zájezdů mohou rodiny výrazně snížit náklady na svou letní dovolenou a i mladí turisté mohou vybírat z široké nabídky destinací jak na pevnině, tak na chorvatských ostrovech, které jsou pro ně cenově dostupné.

V době, kdy je internet součástí takřka všech českých domácností, se otevírají zcela nové možnosti plánování dovolené. Už nemusíte pracně sbírat informace u jednotlivých cestovních kanceláří a navštěvovat jejich pobočky, což zabíralo značné množství času. Praktickým pomocníkem při výběru vaší letní dovolené je srovnávač zájezdů NewTravel.cz, na kterém naleznete přehled aktuálních zájezdů desítek CK.

Nejlepší letoviska pevniny Chorvatska

Podíváte- li se na mapu Chorvatska, uvidíte více než 1770 kilometrů pobřeží, díky čemuž si zde můžete vybírat z nepřeberného množství turistických letovisek. Mezi nejlepší a také nejoblíbenější letoviska pevninské části Chorvatska patří bezesporu poloostrov Istrie a Makarská riviéra, která v sobě snoubí přibližně šest desítek menších letovisek a je ideálním místem pro dovolenou plnou sportu, ale i odpočinku. Mezi nejznámější letoviska Makarské riviéry patří například Baška Voda, Gradac a Tučepi. Dalšími zajímavými letovisky, která můžete navštívit na pevnině, jsou například Severní Dalmácie, Střední Dalmácie, Biograd na Moru, Koručula či Vodice.

Nejkrásnější ostrovy Chorvatska

Dovolená v Chorvatsku může mít nejrůznější podobu. Ať už klidný pobyt v rodinném apartmánu na pobřeží, luxus moderních letovisek nebo krásu zdejších ostrovů, které vám představí přírodu Jadranu v celé její kráse. Mezi nejkrásnější ostrovy Chorvatska patří zejména ostrovy Pag, Krk, Lošinj a Rab, které nabízejí svým návštěvníkům nádherné pláže, velmi čisté moře a ideální podmínky pro vodní sporty, jako je plavání, potápění nebo jízda na mořském kajaku.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.