Zimní dovolená na Šumavě

Někteří z nás jezdí na hory aby zdolávali kopce, obdivovali nádhernou krajinu a její možnosti, další si připravují lyže, snowboardy či běžky, nebo můžeme vyrazit do hor za odpočinkem, klidem a relaxací. Na Šumavě najdeme od každého něco, oblíbené lyžařské areály, stezky vedoucí přes hřebeny hor a také wellness s nepřekonatelnýma procedurama, které mají příznivý vliv na naše tělo i mysl. Chceme-li se také vydat za lyžováním, turistikou, nebo relaxací, můžeme navíc využít slevy na pobyty na horách, které nám pomohou ušetřit.

Šumava nabízí milovníkům zimních sportů více jak 20 lyžařských areálů. Mezi nejznámější z nich patří například skiareál Lipno, Špičák, Javorník, Kvilda, Zadov, Nové Hutě, Hochficht, Kašperské hory a mnoho dalších. Lyžování je uzpůsobeno pro každého lyžaře, začátečníka i profesionálního a zkušeného lyžaře. Jsou zde nabídky lyžařských škol, půjčovy veškerého sortimentu a také případný servis.

Lipenská přehrada a lyžařský areál

Lipno je střediskem, které často navštěvují také zahraniční sportovci, nabízí celkovou délku sjezdovek až 8,3 kilometrů. Lipno, které je střediskem dění během celého roku nabízí možnosti nejen lyžování, snowboardingu, nebo běžkaření. Vyzkoušet zde můžeme také snowkiting, který k nám přišel ze severu. Principem snowkitingu je jízda na snowboardu, kdy jsme taženi padákem. Z Lipenské přehrady se přes zimu stává nejdelší a největší kluziště, kam každým rokem míří davy turistu za bruslením. V blízkosti skiareálu máme možnost navštívit také aquapark, nebo bobovou dráhu.

Jak již bylo řečeno, do hor cestujeme nejen za sportem, ale také za relaxací a odpočinkem. Lázně a wellness nám nabízí procedury u kterých budeme hýčkáni. Příznivý vliv mají například všemi známé a oblíbené masáže, peelingové kůry, celotělové zábaly, nebo lázně a koupele. Tělo se lépe regeneruje, více se prokrvuje, přestává bolet, zbavuje se škodlivý látek. Procedury mají také vliv na kvalitu spánku. Slevy na pobyty na horách jsou také vhodné jako dárek pro naše blízké.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.