Zimní dovolená v Evropě

Přichází čas sněhu a zimních radovánek. Začínáme plánovat své dovolené, pomalu si rezervujeme volno v práci. Po roce oprašujeme lyže a běžky a zlehka se začínáme těšit. Pohledy z okna nám však napovídají, že si ještě počkáme. Každý rok je sněhu méně a méně a přichází stále později. Nebuďme však smutní. Máme skvělou možnost jak uspokojit svou touhu. A tou možností je právě vycestovat do jedné se zemí Evropy.

Za sněhem na hory

Netrapme se tím, že u nás doma stále nesněží. Lyže stojí v koutě pokoje a čekají na to, až si je konečně obujeme. Dopřejme jim tu kratochvíli a vyražme je provětrat do zemí, kde leží sníh skoro polovinu roku. Zvolit vhodnou zemi není až tak složité. Velmi oblíbené jsou lyžařské dovolené v Rakousku, které je blízko České republiky, takže dostat se z domu do hor, trvá pár hodin. Avšak i lyžování ve Franci, nebo lyžařská dovolená v Itálii, či Švýcarsku jsou neméně přitažlivé. Všechny země spojuje to, že vlastní vysoké hory. Tedy, skvělé možnosti pro lyžaře a lyžování celkově.

Zatímco u nás je sotva poprašek čerstvě napadaného sněhu, který už už taje, hřebeny Rakouských alp se lesknou ve slunci a ten lesk nevytváří nic jiného než několikametrová sněhová pokrývka. Nepropadejme tedy panice, protože u nás ještě nesněží.

Lyžování v Alpách

Lyžování v Rakousku, či jiných zemích, je výsadou, kterou si však může dovolit každý. Ceny nejsou zdaleka tak vysoké jak se na první pohled mohou zdát – to často odrazuje spoustu turistů a lyžařů od návštěvy tohoto krásného a atraktivního místa. Stačí jen najít vhodný lyžařský pobyt nebo zimní dovolenou v Rakousku. V takové cenové hladině, která nám vyhovuje. Je to opravdu tak snadné. Nepropadejme tedy panice ani smutku z toho, že stále nemůžeme jet lyžovat. Můžeme. Stačí jen chtít vynaložit kapičku úsilí, zasednout za počítač a chvíli hledat. Internet je přehlcený množstvím zimních pobytů v Rakousku. Je jich dokonce tolik, že nebudeme vědět, který si vybrat. Nenechme se ovlivnit předsudkem, že všude je draho. Naopak sbírejme informace.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.