Nejvýhodnější půjčka pro začínající podnikatele?

Zajímalo by vás, jaká je nejvýhodnější půjčka pro začínající podnikatele? U půjček pro podnikatele je to trochu složitější než u běžné půjčky. Tam se většinou jedná o spotřebitelské úvěry nebo o hypotéky (které jsou zajištěné zastavenou nemovitostí). Podnikatelských půjček (resp. úvěrů) je ale mnohem více. Jedná se především o:

 • provozní úvěry = ty jsou určeny na zjištění prostředků na běžný provoz firmy (nákup skladových zásob apod.)
 • Investiční úvěry = ty jsou určeny na zajištění financování nějaké investice (nákup strojů nebo jiných výrobních prostředků ap.)
 • Faktoring = to je speciální finanční produkt, který spočívá v tom, že podnikatel „prodá“ svoje faktury jiné firmy (bance), která mu zaplatí např. 90% jejich ceny a sama si pak řeší inkasování těchto faktur od klientů
 • Kontokorentní úvěry = jsou zpravidla poskytovány k podnikatelským účtům, výše kontokorentů může být i v řádu stovek tisíc korun nebo miliónů
 • Další možností jak financovat začátek podnikání jsou i hypotéky. Existují i podnikatelské hypotéky, kdy banka půjčí peníze oproti zástavě existující nemovitosti (např. výrobní hala) nebo naopak umožní financování (stavba, nákup) nové nemovitosti. Podívejte se na hypotéky bez registru a příjmu, které může získat i podnikatel.

  Jednou z posledních možností jak získat peníze na rozjezd podnikání může být soukromá půjčka. Mnoho lidí začalo podnikat tak, že si vypůjčila finanční prostředky v rodině nebo od nejrůznějších soukromých investorů. Nabídek půjčím soukromé peníze existuje celá řada. Kromě oblíbeného televizního pořadu „Den D“ (což je spíše zábavný televizní pořad) existuje mnoho různých možností jak oslovit soukromé investory a nabídnout jim svůj projekt nebo podnikatelský záměr. Když pomineme klasické lichvářské půjčky, soukromé úvěry mohou být poměrně zajímavou možností jak získat finanční prostředky na rozjezd podnikání.

  Leave a Reply

  You must be logged in to post a comment.